Sezóna 2018

11.11.2018

Sezóna 2018 v driftovaní s automobilom BMW M3 E46 GTR skončila pre spoločnosť Transportprojekt v posledný októbrový víkend účasťou na 10. preteku. Konal sa na Masarykovom okruhu v Brne, a bol zároveň záverečným pretekom šampionátu Czech Drift Series (CDS), ktorý niesol názov Transportprojekt Drift Challenge. V roku 2018 sme v rámci neho absolvovali 4 zo 6 pretekov a v celkovom rebríčku jazdcov kategórie PRO sa Gabriel Koczkáš umiestnil na 8. mieste zo 42 klasifikovaných závodníkov.

Zúčastnili sme sa aj 3 z 5 pretekov šampionátu NuerburgRingDrift Cup, ktoré boli organizované na svetoznámom okruhu NuerburgRing v Nemecku. Pre náš team skončil  úspešne záverečný The Big Final 2018, ktorý spoluorganizovala CDS. V kategórii PRO, v ktorej súťažilo 34 jazdcov z rôznych krajín, si svoje sily zmerali aj dvaja slováci, ktorí sa svojim súperom predstavili pod hlavičkou Transportprojekt - Gabriel Koczkáš a Ľuboš Ďurin.  Pohár si domov priniesol Gabriel Koczkáš za 3. miesto v preteku NuerburgRing Drift Cup a za 1. miesto v 6. preteku šampionátu Czech Drift Series. V celkovom rebríčku tohto šampionátu skončil Gabriel Koczkáš na 22. mieste.

Aj organizátori maďarského šampionátu Killincsele Elore tento rok zorganizovali 6 pretekov. Zúčastnili sme sa iba 2. A aj kvôli nepríjemnej nehode na RábocsiRingu v Maďarsku, pri ktorej došlo k poškodeniu automobilu sa v celkovom poradí tohto šampionátu umiestnil Gabriel Koczkáš na 29. mieste.

Na dosiahnuté výsledky sme pyšní a sme radi, že sme prvý rok s turbom super zvládli :-)